nierówna praca silnika, akumulator

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

nierówna praca silnika, akumulator

Numer postu:#1  Postprzez Hurts1 » Cz 21:33, 30 sty 2014

Witam wszystkim!
Mam problem, może ktoś mi coś doradzi..

Od kilku dni przy na rozgrzanym silniku, przy dodawaniu gazu pojawia się charakterystyczny dźwięk, który ciężko opisać --> wizyta w ASO, Panowie stwierdzili, że nic się nie dzieje, obserwować.
Jednak już drugi dzień mam kolejny problem. co jakiś czas silnik nierówno pracuje, w niektórych wypadkach (na postoju) po prostu sam gaśnie, gdy nie dodam gazu.
dzisiaj w czasie jazdy pojawiły się dwie kontrolki: akumulatora i oleju. zgasły jednak po chwili. komputer pokładowy również wariuje (po wyłączeniu silnika, jednak wydaje mi się, że można to zwalić na zimę i elektronika szaleje....)
Dodam, że akumulator wydaje się być ok, silnik odpalał nawet w największe mrozy tej zimy (-20)
Jutro wybieram się kolejny raz do ASO, jednak boję się, że znowu zostanę odprawiony z kwitkiem, a nie będę mógł im pokazać co się dzieje - złośliwość losu..
Jakieś pomysły, sugestie na co zwrócić uwagę? :(
Hurts1
Świeżak
 
Posty: 33
Dołączył(a): Wt 14:04, 02 kwi 2013
Lokalizacja: Polska
Panda: 3 1.2 lounge
Imię: Bartek

Re: nierówna praca silnika, akumulator

Numer postu:#2  Postprzez zibi63 » So 23:47, 15 lut 2014

Niewiele Ci pomogę, ale może złap kontakt z kimś z forum, kto sprawdzi Ci komputerem, czy nie ma żadnych błędów (lub zaufany mechanik). Serwisy niestety nie pracują rzetelnie i możesz zostać odprawiony z kwitkiem. Poza tym sprecyzuj kiedy dźwięk występuje. U mnie w PII z silnikiem 69 KM po rozgrzaniu na I i II biegu słychać jazgot. Zanika przy wyższych obrotach na wyższych biegach. Byłem z tym rok temu w serwisie, nic nie stwierdzili, ale też i nic się nie dzieje. Elektronika nie powinna szaleć. Zapalanie kontrolek i gaśnięcie silnika to też dziwny objaw. Przy krótkich trasach i częstym odpalaniu może zaświecić się kontrolka silnika (zbieranie wilgoci w misce olejowej i odmie). Poza tym niska temperatura nie powinna tak wpływać.
zibi63
Stały bywalec
 
Posty: 251
Dołączył(a): Śr 19:58, 13 lis 2013
Lokalizacja: Horodło
Panda: Actual 2011
Imię: Zbyszek

Re: nierówna praca silnika, akumulator

Numer postu:#3  Postprzez VipAdiVip » N 20:10, 16 lut 2014

Kiedy były wymieniane kable zapłonowe? Falowanie obrotów to przepustnica, czujnik, krokowiec później to juz tylko szukanie dziury w całym :( . Ale dlaczego kontrolka oleju i akumulatora sam nie wiem :(.
VipAdiVip
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 576
Dołączył(a): N 19:37, 06 sty 2013
Lokalizacja: Borowa 95-041 Gałkówek Duży
Panda: <3 BUDYŃ <3
Imię: Adrian


Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości