Uszkodzony zderzak

Szarpie, stuka - zajrzyj tutaj

Moderatorzy: Camcioo, AdaMs

Uszkodzony zderzak

Numer postu:#1  Postprzez AdaMs » So 13:53, 02 lis 2013

Cześć,

Wczoraj podczas mycia, zauważyłem że tylny zderzak jest uszkodzony :evil:

Na czarnej listwie jest drobne zarysowanie, natomiast wzdłuż tylnej klapy rozciągają się dłuuugie linie popękanego lakieru :/ Żeby tego było mało, włożyłem głowę pod zderzak i tylny pas wydaje mi się lekko wygięty. Chociaż nie mam porównania, gdyż nie widziałem go przed zdarzeniem.

Fotki (niestety tylko 800x600, gdyż forum więcej nie uciągnie):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wątpię że to stało się samo z siebie, a więc ktoś musiał przy.. uderzyć :/ Nie wiem gdzie i jak...

I teraz pytanie, szkodę trzeba zgłosić do ubezpieczyciela. Mogę się ubiegać o wymianę zderzaka, czy zostaje mi malowanie elementu? Nie chcę aby auto miało już ślady napraw...
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#2  Postprzez marcooo » So 14:19, 02 lis 2013

Jeżeli masz AC to zgłaszasz do ubezpieczyciela, przyjedzie pan rzeczoznawca obejrzy porobi zdjęcia i wyceni szkodę. I teraz albo wybierzesz gotówkę i wymienisz lub polakierujesz zderzak albo ubezpieczyciel naprawi to ale wtedy nie masz dużego wpływu czy to będzie malowanie tylko czy wymiana.
Zgłoś szkodę i poczekaj na wycenę, popytaj w tym czasie ile kosztuje zderzak ile malowanie, jak będzie wycena to się zdecydujesz co zrobić.
W druku zgłoszenia szkody nie wybieraj jeszcze żadnego sposobu naprawy/wypłaty gotówki, napisz że decyzję podejmiesz po wycenie
marcooo
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 191
Dołączył(a): Cz 22:04, 22 sie 2013
Lokalizacja: Warszawa / Będzin
Wiek: 37
Panda: 1,1 goło i wesoło ;)
Imię: Marek

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#3  Postprzez AdaMs » So 14:22, 02 lis 2013

Ok, dziękuje za informację. A jak do wymiany samodzielnej ma gwarancja producenta?
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#4  Postprzez wojtassslg » So 17:50, 02 lis 2013

z tego co widze to tak się porobiło, że likwidator szkody z TU od strzała wycenia i jak ma sie wszystkie papiery to na dzień następny urzędas przelewa piniądz. Jak zaksięgują piniądz na koncie i jak sie nie zgadzasz co do wyceny to się pałujesz z TU lub oddajesz pełnomocnictwo do warsztatu naprawczego. Jak masz gware to tylko ASO najlepiej jeszcze w tym w którym auto zakupione.

Zderzak z MM kupisz na allegro od makarona z BB za 99zł, miał jeszcze 5 szt 3 tyg temu
wojtassslg
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1174
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: ST
Wiek: 34

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#5  Postprzez Borys » So 18:06, 02 lis 2013

Ja bym sobie darował zgłaszanie tego na AC. Mała szkoda a zobaczysz ile podniosą składkę na następny rok. Kup sam części ale zostaw tak jak jest a może kiedyś zrobisz sobie z kogoś OC.
Mój żółty budyń viewtopic.php?f=45&t=2469
Borys
Leader Team
 
Posty: 1649
Dołączył(a): Cz 13:38, 01 mar 2012
Lokalizacja: Siewierz
Wiek: 39
Panda: 1,2 69 KM LPG
Imię: Paweł

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#6  Postprzez Lukasz » N 2:03, 03 lis 2013

Ja nie rozumiem dlaczego w polsce wszyscy o te zniżki tak walczą? Co, na 2 lata mu cofną zniżki z AC z czego zapewne i tak sie to nie zmieni bo utrata wartości auta.. może i wyjść na to samo... nawet po stracie na 2 lata.. z AC inaczej lecą zniżki - osobno w stosunku do OC.. Ubezpieczenie jest po to BY KORZYSTAĆ Z NIEGO :) a na pewno mniej straci kasy na zniżkach niż robiąc to za własne pieniądze... no logika panowie..

P.S: PASA NIE RUSZAJ, zrób zderzak i po sprawie. Szkoda grzebać w nowiutkiej blaszce na aucie... a ten lekki wgniotek czy jak to nazwać - jest opcja ze nawet oryg tak może być.. - najlepiej jak by jakis kolega forumowy uprzejmy zrobił Ci takie foto swojego pojazdu.

bezgotówkowo wyceni Ci to na więcej o ile pas tylni jest naruszony w ten sposób widoczny na foto - wtedy bierz gotówkę - Ciśnij do ASO i zrób sam zderzak :) a kasy zostanie Ci duuuużo więcej niż wydasz na naprawe w ASO, z czego później opłacisz zwyżki, a i tak Ci zostanie...
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#7  Postprzez marcooo » N 10:52, 03 lis 2013

Lukasz ma rację, nie zabiorą przecież całej zniżki tylko jakąś część, mi przy spowodowaniu stłuczki z OC zabrali 10%.
Płacisz ubezpieczenie po to żeby korzystać z niego a nie tylko żeby je mieć
marcooo
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 191
Dołączył(a): Cz 22:04, 22 sie 2013
Lokalizacja: Warszawa / Będzin
Wiek: 37
Panda: 1,1 goło i wesoło ;)
Imię: Marek

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#8  Postprzez Forsaken » N 22:54, 03 lis 2013

Popieram. Po to płacisz AC żeby z niego korzystać.
Ja dopłaciłem jednorazowo 30% więcej w stosunku do AC przy zniżkach. Także zamiast 600 zł 780 zł. Także warto dopytać ubezpieczyciela jak to w Twojej firmie jest.
Obrazek
Forsaken
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 2685
Dołączył(a): Pn 22:54, 22 sie 2011
Lokalizacja: Brzezinka\Kraków
Wiek: 38
Panda: PIII 1.2 8V Lounge 2012
Imię: Piotrek

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#9  Postprzez AdaMs » Wt 0:58, 05 lis 2013

Dzisiaj byłem w ASO, gdzie był samochód kupowany. Po oględzinach auta i krótkiej rozmowie. Doszedłem z Panem do wniosku, że szkoda zostanie naprawiona z AC po zimie na wiosnę. Ze względu, że z każdym użyciem AC składka będzie rosnąć. A nie wiadomo co przyniesie okres zimowy...

Tak więc dzięki za porady. Odkopie temat jak dojdzie do naprawy.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#10  Postprzez t-przemek » Cz 0:42, 07 lis 2013

t-przemek
Specjalista
Avatar użytkownika
 
Posty: 345
Dołączył(a): Wt 20:43, 04 paź 2011
Lokalizacja: Kraków
Panda: 1.1
Imię: Przemek

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#11  Postprzez Lukasz » So 14:26, 09 lis 2013

t-przemek napisał(a):Może pomyśl nad czymś takim http://allegro.pl/listwa-tylnego-zderza ... 98865.html



To jest nowy samochód.. Nie wypada przykrywać gó.wna papierkiem... ;) Pomysł dobry jak by te auto mialo 5+ lat ;)
Lukasz
Przyjaciel klubu
Avatar użytkownika
 
Posty: 709
Dołączył(a): Wt 21:48, 27 wrz 2011
Lokalizacja: Mysłowice
Wiek: 31
Panda: Abarth 500 EsseEsse 160KM '10 + Alfa Romeo MiTo 1.4tb 155KM '08
Imię: Łukasz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#12  Postprzez doldi » Pn 15:40, 17 lut 2014

ja robiłem swoją teraz , jak mi Pani wgniotła, zrobiłem przez ASO i nie żałuje, 4 dni i zrobione :)
Obrazek
doldi
Profesjonalista
 
Posty: 470
Dołączył(a): Śr 15:23, 27 lut 2013
Lokalizacja: Halinów
Wiek: 49
Panda: Fiat PANDA 1.2 8V EASY
Imię: Maciej

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#13  Postprzez AdaMs » Pt 23:34, 13 cze 2014

To jakaś kpina, dziś byłem w ASO po raz drugi (pierwszy był wczoraj, ale ekipa była na szkoleniu i nie było nikogo kompetentnego). W końcu udało mi się z kimś pogadać ;) I wiecie co? Jednogłośnie oznajmili, że nie opłaca się tego ruszać ;) Auto roku nie ma, a według nich nie opłaca się tego robić. I cytuje: "Poczekaj aż ktoś Ci w to wjedzie" :/ Poza tym straszyli, że na malowaniu może się nie skończyć. Bo nie wiadomo w jakim stanie jest zderzak. Fachowcy :/ A jeżeli to zrobię na własną rękę, to stracę gwarancje.

Ogólnie babeczka mi wyliczyła że jak zrobię to z AC to podniosą składkę o 400zł. I zamiast 1300, będzie 1700 za ubezpieczenie.

No i jeżeli bym się zdecydował, to ASO w Dąbrowie mi nie pomoże. Muszę jechać do Zawiercia i tam ustalać wszystko. Tam też dadzą mi auto zastępcze na czas naprawy.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#14  Postprzez Pols » Pt 23:39, 13 cze 2014

Coraz częściej odnoszę wrażenie, że dziś to konsumenci są dla firm a nie firmy dla konsumentów... Bardzo to niedobre zjawisko... Ciekawi mnie jak to jest na zachodzie.
Obrazek
Pols
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 919
Dołączył(a): N 20:59, 11 sie 2013
Lokalizacja: LU
Wiek: 33
Panda: Active '04
Imię: Marcin

Re: Uszkodzony zderzak

Numer postu:#15  Postprzez AdaMs » Pt 23:47, 13 cze 2014

Wnioskując po tym co widziałem w programach motoryzacyjnych, kto bogatszy to naprawia auto po niemieckiej stronie.

No i na moje nieszczęście, obie Pandy mam w generali. To jak oddam tą, to składkę podwyższą mi też w czarnej :/
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Następna strona

Powrót do Mechanika - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości