Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#1  Postprzez matysz » So 23:33, 05 wrz 2015

Witam
Jestem po dołożeniu do mojej bieda-pandy centralnego i podłączeniu go po body.
Niestety lampka wnętrza odpala mi się tylko po otwarciu drzwi kierowcy pomimo że na liczniku emotion pokazuje które drzwi sa aktualnie otwarte.
I teraz mam do kolegów pytanie. Czy wystarczy instalację (przewód czerwono-żółty i zielony) lampki przełożyć do body pod złącza 10 g i 10 f?
Robił to ktoś może?

No i jeszcze podłączę pytanie dot. wzmacniacza antenowego. Czy w każdej pandzie był montowany czy w bieda-vano-pandach nie? Bo radio nie łapie mi żadnych fal a jakiś dziwny kabelek idący do tyłu auta mi został po demontażu instalacji radia po poprzednim właścicielu. Przy próbie podłączenia pod 12v nie łapie dalej ;/ a nie uśmiecha mi się zrywanie podsufitki ;/
matysz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 22:01, 24 kwi 2015
Lokalizacja: WAWA
Panda: 1,1
Imię: piotr

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#2  Postprzez michal9519 » Śr 18:06, 23 wrz 2015

Witam.
Żeby mieć oświetlenie po otwarciu przednich drzwi pasażera dokładałem krańcówkę i podłączyłem ją równolegle do tej od kierowcy. Działa, ale chciałbym te krańcówki podpiąć do body. Nie wiem tylko do których gniazd powinienem próbować to podłączać. Może uda nam się wspólnie to rozpracować?

Co do wzmacniacza antenowego - w mojej pandzie VAN radio było nie-fabryczne montowane w salonie jakieś po taniości, i nie było wzmacniacza, potem został zastosowany jakiś tani zaraz za radiem. Obecnie jestem w trakcie montażu wzmacniacza zaraz za anteną, testowałem i gra dużo lepiej.
michal9519
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 14:09, 23 maja 2015
Lokalizacja: Gliwice
Panda: 1.1 2004
Imię: Michał

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#3  Postprzez gregory1979 » Śr 22:01, 23 wrz 2015

Wg schematu wyjście z kasety na lampkę należy podłączyć odpowiednio:
drzwi przednie lewe - złącze H pin 23
drzwi przednie prawe - złącze H pin 21
drzwi tylne lewe - złącze G pin 15
drzwi tylne prawe - złącze G pin 4
Oprócz tego tak jak kolega @matysz napisał lampkę pod złącza G pin 10 i złącze F pin 10.
gregory1979
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Dołączył(a): Śr 20:54, 04 sty 2012
Lokalizacja: Środa Wlkp. PSR
Wiek: 44
Panda: Fiat Tipo 1.4 LPG BRC była 0.9 TwinAir Turbo 2012 r. LPG BRC oraz 1.1 Actual 2003 r. LPG BRC
Imię: Grzegorz

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#4  Postprzez michal9519 » So 12:16, 26 wrz 2015

Dzięki. To brakuje mi jeszcze jednej rzeczy - jak liczy się piny w gnieździe? Tzn który pin ma jaki numer?
michal9519
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): So 14:09, 23 maja 2015
Lokalizacja: Gliwice
Panda: 1.1 2004
Imię: Michał

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#5  Postprzez Romix13 » So 13:21, 26 wrz 2015

Opis złączy Body Computer :
Obrazek
Złącze P od 1 do 9, :arrow: Obrazek D,C,F,G :arrow: Obrazek
H 10 do 27,
I 28 do 36
Nie pamiętam, ale chyba jak wtyczkę wypniesz to na niej przy pierwszym i ostatnim pinie też są cyferki.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#6  Postprzez Mich@ł » So 14:45, 26 wrz 2015

No i jeszcze podłączę pytanie dot. wzmacniacza antenowego. Czy w każdej pandzie był montowany czy w bieda-vano-pandach nie? Bo radio nie łapie mi żadnych fal a jakiś dziwny kabelek idący do tyłu auta mi został po demontażu instalacji radia po poprzednim właścicielu. Przy próbie podłączenia pod 12v nie łapie dalej ;/ a nie uśmiecha mi się zrywanie podsufitki ;/

Z tym chyba bywa różnie bo u mnie w instalacji właśnie nie było żadnego kabla do wzmacniacza antenowego, a mam instalacje radiową zakładaną przy zakupie (nie jest to instalacja oryginalna).

Ja u siebie i tak musiałem wymienić stopkę anteny więc kupiłem na allegro jakiś zamiennik i poprowadziłem kable lewym progiem i wszystko działa idealnie ;)
Pozdrawiam,
Michał

Zapraszam na darmowy hosting zdjęć - http://vva.pl oraz forum akwarystyczne
Mich@ł
Profesjonalista
 
Posty: 480
Dołączył(a): Cz 13:50, 18 paź 2012
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Panda: Panda Actual
Imię: Michał

Re: Oświetlenie wnętrza odpalane przez wszystkie drzwi

Numer postu:#7  Postprzez matysz » N 21:29, 27 wrz 2015

michal9519 napisał(a):Dzięki. To brakuje mi jeszcze jednej rzeczy - jak liczy się piny w gnieździe? Tzn który pin ma jaki numer?


Na wtyczce są opisane pierwszy i ostatni pin w rzędzie.
Ku mojemu zaskoczeniu dało mi się zrobić oświetlenie via body i pięknie ściemniacz działa. wszystkie opcje.
Jakbyś kolego miał pytania co do wykonania to wal śmiało albo tu albo na prv ;)
matysz
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 22:01, 24 kwi 2015
Lokalizacja: WAWA
Panda: 1,1
Imię: piotr


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości