Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#1  Postprzez LEONE » Śr 1:39, 30 paź 2013

Mam problem z uruchomieniem elektrycznego otwierania tylnej klapy. Kupiłem zamek z siłownikiem orginalny oraz listwę na klapę z włącznikiem. Wszystko ładnie podłączyłem czyli dwie wtyczki do zamka (biała dwa piny i czarna trzy piny) oraz listwę z włącznikiem w miejsce podłączenia starej listwy. Dodatkowo wpiąłem lampkę oświetlenia bagażnika która zaczęła działać gdy klapa jest otwarta czyli mikro włącznik działa w zamku. Nie działa jednak otwieranie klapy z włącznika z listwy. Czy trzeba tę funkcję uruchomić dodatkowo w body? Może ktoś to przerabiał. :(
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#2  Postprzez AdaMs » Śr 9:59, 30 paź 2013

A sprawdziłeś czy dochodzi napięcie do klamki? Może nie masz instalacji pod nią.
AdaMs
Moderator
Avatar użytkownika
 
Posty: 2235
Dołączył(a): Śr 11:34, 22 gru 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 33
Panda: Zuza 1.2 69KM (PIII)
Imię: Mateusz

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#3  Postprzez Dorian1.1 » Śr 10:45, 30 paź 2013

Z tego co sie orientuje to niestety zdarza sie ze trzeba te funkcje uruchomic w body. Temat byl poruszany nieraz wystarczy poszukac.
Za kierownicą Pandy życie staje sie piekniejsze:-)
Niebiesko-biały znikający punkt... Spokojnie to tylko ja i moja Pandzia:-)
http://www.facebook.com/PandapoBydgosku Zapraszam

MES, ELM, KKL i wiedza zawsze pod ręką jesteś w Bdg kontaktuj się :)
Dorian1.1
Wieczny Szperacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1892
Dołączył(a): N 21:59, 09 wrz 2012
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 30
Panda: 1.1 54km van 2004r
Imię: Dorian

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#4  Postprzez OsiemKilo » Śr 11:14, 30 paź 2013

Body albo obsługuje klamkę albo nie. Jesli masz wszystkie kable i wszystko jest dobrze podłączone a dalej nie dziala to oznacza, ze masz pecha o twoje body tego nie obsłuży.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#5  Postprzez LEONE » Śr 13:31, 30 paź 2013

Widziałem posty na ten temat ale nigdzie nie znalazłem informacji o uruchomieniu zablokowanej funkcji w body. Mam program Fiat ecuscan który wiele mi załatwił przy montażach dodatków w innych autach. Mam program w pełnej wersji i w mojej Alfie po procedurz PROXY wszystko body odnalazł co nie było w standardzie.
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#6  Postprzez LEONE » Śr 20:47, 30 paź 2013

Sprawa się wyjaśniła. Po wpięciu się przez obd2 okazało się że funkcje tylnej klapy nie są obsługiwane przez bodykomputer. Pozostaje mi wykorzystać wolne piny przewodów w kostce przy nogach kierowcy. :( Może ktoś skróci moje poszukiwania i poda mi rozkład przewodów w tej kostce. :swir:
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#7  Postprzez michal.ol1 » Śr 23:01, 30 paź 2013

Jestem w tej samej sytuacji i na forum podano mi takiego linka:

viewtopic.php?t=1060

Wszystko zacnie, tylko strasznie nie chciałbym grzebać w sterowniku zamka centralnego. Czy ktoś, kto korzystał ze sposobu ZWIERZAKa jakoś go uprościł?
Ostatnio edytowano N 19:26, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
michal.ol1
Specjalista
 
Posty: 345
Dołączył(a): Śr 17:07, 26 cze 2013
Lokalizacja: Chiny
Panda: 1.3 MultiJet
Imię: Michał

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#8  Postprzez LEONE » Śr 23:28, 30 paź 2013

Postaram się jutro przedzwonić przewody we wtyczce idącej ze słupka przy nogach kierowcy do tyłu. :) Wtyczka idąca od BC ma mniej pinów wykorzystanych niż podłączona do niej wtyczka od tylnej wiązki. Myślę że ta różnica w ilości przewodów w spiętych ze sobą wtyczkach jest tajemnicą naszego problemu. :? Jeżeli tak będzie postaram się wymyślić jakiś prosty sposób na ich wykorzystanie. Chodzi mi oto by nie ciągnąć niepotrzebnie przewodów i rozbierać przy tym połowy fury. :gra:
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#9  Postprzez OsiemKilo » Cz 22:37, 31 paź 2013

michal.ol1 napisał(a):Jestem w tej samej sytuacji i na forum podano mi takiego linka:

http://www.pandaclubpolska.pl/forum/vie ... php?t=1060

Wszystko zacnie, tylko strasznie nie chciałbym grzebać w sterowniku zamka centralnego. Czy ktoś, kto korzystał ze sposobu ZWIERZAKa jakoś go uprościł?

No właśnie, podpinam sie pod pytanie. W tej kwestiach kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobic aby elektryczna klamka działa jak należy. Instalacje całą mam ale BC ma to w nosie i nie obsługuje :evil:
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#10  Postprzez LEONE » Pt 16:34, 01 lis 2013

Sprawdziłem jakie mam BC i wychodzi że wszystkie wtyki w lewym rzędzie są zajęte czyli body jest na bogato :D . Sprawdziłem na krótko działanie siłownika i mikrowłącznika w klamce wszystko OK. Nie mogę jednak rozkminić co to jest to gniazdo G w BC. Jest w innych postach info o dyndającej wolnej wtyczce w kolorze białym ale w mojej instalacji nic nie dynda więc myślę, że moja jest wpięta. Wpiąłem BC do fiatecuscan i testerem dałem sygnał otworzenie tylnej klapy i otrzymałem info "wykonano" a klapa nie drgnęła. :/ Co jest grane? :roll:
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#11  Postprzez OsiemKilo » Pt 17:53, 01 lis 2013

Body nie obsluguje.
https://driiive.com/8kilo/FiatPanda/ <-- Zobacz moją pandę na Driiive.com
OsiemKilo
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 1762
Dołączył(a): N 17:00, 08 kwi 2012
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Panda: 1,3 Mjet Van
Imię: Sławek

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#12  Postprzez Romix13 » Pt 22:16, 01 lis 2013

Obrazek
Tu masz schemat gniazd w Body wersja najbogatsza, w biedniejszych nie ma gniazda G a w najbiedniejszych nawet i F jak dobrze pamiętam.
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości popcornu
==► Mój PANDOLOT ◄==
Podłączenie pod FES'a, kasowanie błędów itd. Procedura Proxi (osiowanie) , PW :)
Romix13
Wesoły Tramdriver
Avatar użytkownika
 
Posty: 4036
Dołączył(a): N 19:48, 17 lip 2011
Lokalizacja: [KRA] Przeginia D. / Kraków
Wiek: 47
Panda: Misiek 1.1 2003 / od 2004 LPG II gen.
Imię: Romek

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#13  Postprzez LEONE » Pt 23:34, 01 lis 2013

Wielkie dzięki :ok: . No to mój BC jest w max wersji więc dalej będę drążył temat. Gdzie można odczytać model BC. Mam fabryczny central, elektryczne szyby, ABS i działającą lampkę oświetlenia bagażnika więc, to nie jest bieda wersja. :gra: Może serwisowy examiner coś pomoże? :roll:
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#14  Postprzez matyja » So 0:26, 02 lis 2013

jak masz interfejs z FES, to spróbuj otworzyć klapę z poziomu aplikacji - powinieneś usłyszeć wysterowanie przekaźnika :P
jak będzie, to powinien się bagażnik otworzyć, jak nie, to sprawdź, czy przewód jest połączony z Body oraz czy jest masa na siłowniku

jak nie usłyszysz, to raczej nic się nie da zrobić -> odsyłam do tematu Zwierzaka, który przytoczyłeś
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Otwieranie tylnej klapy elektrycznie.

Numer postu:#15  Postprzez LEONE » So 0:59, 02 lis 2013

To znaczy że BC daje na siłownik "+" a masa jest stała? Są tam dwa kable biały i czarny sprawdzałem oba i na żadnym nie ma masy.
"Tylko dwie rzeczy na świecie są nieskończone, wszechświat oraz głupota ludzka. Ale tej pierwszej nie jestem pewny."- Albert Einstein
LEONE
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn 17:50, 21 paź 2013
Lokalizacja: Sopot
Panda: 1.2 dualogic
Imię: Leo

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości