Krańcówki, Can, Centralny itp.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#1  Postprzez paw123los » Pn 11:54, 31 paź 2011

Koledzy,

Z góry przepraszam, jeżeli zapytam o sprawy jasne, ale z lektury wątków archiwalnych i grupy na autokąciku jakoś wprost nie mogę wyciągnąć pewnych wniosków.
Zapytam więc o kilka rzeczy, z góry dzięki za poświęcony na odpowiedzi czas.

1. W mojej Pandzie krańcówka jest zamontowana tylko przy drzwiach kierowcy, rozumiem że aby podpiąć resztę drzwi wystarczy podpiąć krańcówki w szereg z istniejąca. Pytanie jednak jak to jest rozwiązane w samochodach gdzie jest Licznik z emotion i on wie które drzwi są otwarte ? to się jakoś wpina wtedy w cana ?

2. Czy wszystkie modele Pandy mają Can ? w instrukcji obsługi do alarmu M882 który posiadam jest info o tym, że w wersjach bez can krańcówki należy podpiąć w inny sposób. Czy to oznacza że istnieją wersje pozbawione szyny ?

3. Czy do centralki w/w alarmu można podpiąć centralny zamek tak aby sterować z nim z pilota od alarmu ?

4. W jaki sposób można określić jakie funkcje wyposażenia nie zamontowane w samochodzie obsłuży body ? czy za pomocą FES-a można to określić ? (nie mam jak sprawdzić bo dopiero czekam na ELM-a z Viakena)
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#2  Postprzez rukh » Pn 12:11, 31 paź 2011

paw123los napisał(a):Koledzy,

1. W mojej Pandzie krańcówka jest zamontowana tylko przy drzwiach kierowcy, rozumiem że aby podpiąć resztę drzwi wystarczy podpiąć krańcówki w szereg z istniejąca. Pytanie jednak jak to jest rozwiązane w samochodach gdzie jest Licznik z emotion i on wie które drzwi są otwarte ? to się jakoś wpina wtedy w cana ?

raczej równolegle i do lampki na podsufitce do can nic nie idzie
na resztę nie znam odpowiedzi
Obrazek
i hear voices in my head but they speak russian
rukh
Svejkova Gospoda
Avatar użytkownika
 
Posty: 979
Dołączył(a): Cz 15:33, 17 lut 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 48
Panda: Actual 1.1
Imię: Sławek

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#3  Postprzez Zwierzak » Pn 12:38, 31 paź 2011

1. Tak jak kolega wyżej pisze możesz spiąć wszystkie krańcówki równolegle. Co do licznika emotion to jest to rozwiązane tak, że każda krańcówka jest połączona indywidualnie z body i z body sygnał leci już CANem do licznika. W podstawowej wersji body jest pomięte.

2. Wszystkie modele mają CAN, jednak w zależności od wersji jest on różnie rozbudowany.
Z tego co widzę w instrukcji to wspomniany alarm jest przeznaczony do samochodu z fabrycznym pilotem (klucz scyzoryk). Wersje bez siebi CAN nie istnieją, tylko w podstawowej wersji krańcówki nie są podłączone pod body.

3. Ten alarm jest przeznaczony do samochodu z fabrycznym centralnym i fabrycznym pilotem, a nie odwrotnie.

4. Teoretycznie możesz sprawdzić po numerze części w programie eper. Praktycznie większość body obsługuje więcej wyposażenia niż podaje program.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#4  Postprzez paw123los » Pn 13:01, 31 paź 2011

Zwierzak napisał(a):1. Tak jak kolega wyżej pisze możesz spiąć wszystkie krańcówki równolegle. Co do licznika emotion to jest to rozwiązane tak, że każda krańcówka jest połączona indywidualnie z body i z body sygnał leci już CANem do licznika. W podstawowej wersji body jest pomięte.


Ok. To już jasne

Zwierzak napisał(a): 2. Wszystkie modele mają CAN, jednak w zależności od wersji jest on różnie rozbudowany.

Ok. Dzięki

Zwierzak napisał(a):3. Ten alarm jest przeznaczony do samochodu z fabrycznym centralnym i fabrycznym pilotem, a nie odwrotnie.

Możliwe że pomyliłem model alarmu. Mój jest bez centralnego a pilot jest okrągły z jednym guzikiem na środku - zgadza się natomiast producent.

Zwierzak napisał(a):4. Teoretycznie możesz sprawdzić po numerze części w programie eper. Praktycznie większość body obsługuje więcej wyposażenia niż podaje program.
Ale rozumiem, że nie jest to wprost do zweryfikowania co obsługuje a czego nie tak ? nie da się tego sprawdzić interfejsem ?
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#5  Postprzez Zwierzak » Pn 13:42, 31 paź 2011

Jeśli chodzi Ci o jakieś proste rzeczy typu wspomaganie, licznik emotion czy fabryczne radio to chyba każdy model je obsłuży.

Co do sterowania zamka pilotem fabrycznym czy elektryczną klamkę bagażnika to w modelach body M10 i M20 brakuje elementów na płycie, ale idzie to obejść.

Problemy zaczynają się kiedy chcesz jakieś powazniejsze rzeczy dołożyć jak skrzynie selespeed, nawigacje czy esp gdzie body stanowi pomost między dwoma typami magistrali i posiada dodatkowe funkcje.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#6  Postprzez paw123los » Pn 13:49, 31 paź 2011

Zwierzak napisał(a):Jeśli chodzi Ci o jakieś proste rzeczy typu wspomaganie, licznik emotion czy fabryczne radio to chyba każdy model je obsłuży.
Co do sterowania zamka pilotem fabrycznym czy elektryczną klamkę bagażnika to w modelach body M10 i M20 brakuje elementów na płycie, ale idzie to obejść.
Problemy zaczynają się kiedy chcesz jakieś powazniejsze rzeczy dołożyć jak skrzynie selespeed, nawigacje czy esp gdzie body stanowi pomost między dwoma typami magistrali i posiada dodatkowe funkcje.


Generalnie plany są na:
Farbyczne radio 2 din
Licznik emotion i manetki z tripem
kierownica wielofunkcyjna
centralny zamek (tego mi najbardziej brakuje - w poprzednim aucie było)
elektryczna klamka bagażnika
czujnik temperatury zewnętrznej
może wspomaganie - chociaż nie mam ciśnienia
może elektryczne szyby

Sprawdzę dzisiaj mój model body - co masz na myśli mówiąc że można pewne sprawy obejść ? chodzi o to opóźnienie na Can-ie ?
Chciałem się do tego wszystkiego jakoś mądrze przygotować bo pewnie mody będą po zimie, a nie chcę nakupować gratów które się okażą potem niemożliwe do zainstalowania.
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#7  Postprzez Zwierzak » Pn 13:58, 31 paź 2011

paw123los napisał(a):Generalnie plany są na:
Farbyczne radio 2 din
Licznik emotion i manetki z tripem
kierownica wielofunkcyjna
centralny zamek (tego mi najbardziej brakuje - w poprzednim aucie było)
elektryczna klamka bagażnika
czujnik temperatury zewnętrznej
może wspomaganie - chociaż nie mam ciśnienia
może elektryczne szyby

Sprawdzę dzisiaj mój model body - co masz na myśli mówiąc że można pewne sprawy obejść ? chodzi o to opóźnienie na Can-ie ?
Chciałem się do tego wszystkiego jakoś mądrze przygotować bo pewnie mody będą po zimie, a nie chcę nakupować gratów które się okażą potem niemożliwe do zainstalowania.


Z tych rzeczy co wypisałeś to tylko licznik (tylko przepinasz kostkę, podłączasz TRIP i czujnik temp.), radio i wspomaganie bedzie wymagało CANa, ale powinno działać z każdą wersją body.

Opóźniacz to jest półśrodek i bez sensu obecnie.

Co do otwierania bagażnika to zobacz w dziale moja panda i moim temacie jak to rozwiązałem bo u mnie body nie obsługiwało klamki.
Ostatnio edytowano Pn 14:01, 31 paź 2011 przez Zwierzak, łącznie edytowano 1 raz
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#8  Postprzez paw123los » Pn 14:00, 31 paź 2011

Zwierzak napisał(a):Z tych rzeczy co wypisałeś to tylko licznik (tylko przepinasz kostkę i podłączasz TRIP), radio i wspomaganie bedzie wymagało CANa, ale powinno działać z każdą wersją body.


To świetnie ! Dzięki za info.
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#9  Postprzez Zwierzak » Pn 14:03, 31 paź 2011

Bedziesz musiał zrobić osiowanie tych rzeczy po CANie co napisałem, bo bedzie licznik migał. Jak coś to pytaj w odpowiednich tematach a na pewno pomożemy Ci zamontować wszystko:)
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły
Zwierzak
Maniak
Avatar użytkownika
 
Posty: 2014
Dołączył(a): Wt 17:01, 19 kwi 2011
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 38
Panda: Actual 1,1 2007

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#10  Postprzez paw123los » Pn 14:12, 31 paź 2011

Zwierzak napisał(a):Bedziesz musiał zrobić osiowanie tych rzeczy po CANie co napisałem, bo bedzie licznik migał. Jak coś to pytaj w odpowiednich tematach a na pewno pomożemy Ci zamontować wszystko:)


O osiowaniu już poczytałem. Dzisiaj lub w środę powinien dotrzeć zamówiony już ELM - może się szarpnę też na licencję na FES żeby móc to robić samemu.
Plan jest taki żeby na razie powoli zbierać graty - pytanie czy wytrzymam do wiosny z grupowym montowaniem wszystkiego :P - znając życie pewnie zacznę dłubać już wcześniej tym bardziej że póki co aura jest całkiem niezła.
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#11  Postprzez Vito » Pn 16:43, 31 paź 2011

paw123los napisał(a):
3. Czy do centralki w/w alarmu można podpiąć centralny zamek tak aby sterować z nim z pilota od alarmu ?



W poprzedniej pandzie miałem ten alarm był montowany przez ASO przed odbiorem Pandy. Zamykanie auta z pilota działało
Vito
Admin na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 4203
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiek: 45
Panda: była - jest pug 508
Imię: Witek

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#12  Postprzez ma16 » Pn 17:44, 31 paź 2011

Ja dodam od siebie że moje body nie obsługiwało wyświetlania odpowiednich komunikatów po otwarciu drzwi na liczniku emotion. Co do wspomagania nie działa funkcja "City" ale reszta działa. Jedyne co we wspomaganiu zauważyłem to że nie zawsze działa automatyczne powracanie kierownicy na pozycje 0 co troche denerwuje... kalibracja wspomagania nie pomaga....
Prawdziwy zdrajca włoskiej marki Powraca !

Pełny MES. Osiowanie, błędy itp. Kontakt PW.
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#13  Postprzez paw123los » Pn 19:01, 31 paź 2011

Vito napisał(a):W poprzedniej pandzie miałem ten alarm był montowany przez ASO przed odbiorem Pandy. Zamykanie auta z pilota działało


Wielkie dzięki za tę informację. Jest w takim razie szansa, że wszystko uda się zrobić tak jak sobie to wymyśliłem.
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#14  Postprzez sadowa6 » So 9:28, 19 lis 2011

koledzy po przeróbce z van na osobowy teraz najbardziej brakuje centralnego zamka, posiadam w misiu autoalarm z okrągłym pilotem z dwoma przyciskami (w aucie nie ma czujników ruchowych tylko niebieska dioda i uruchamia się po otwarciu jakichkolwiek drzwi, klapy silnika lub bagażnika, w komorze silnika jest syrena). Proszę o podpowiedź jaki cz zainstalować, żeby można było go uruchamiać pilotem od aa, podajcie co muszę kupić?
sadowa6
Świeżak
Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr 23:03, 02 lis 2011
Lokalizacja: Płock
Wiek: 51
Panda: 1.1 lpg kiedyś van

Re: Krańcówki, Can, Centralny itp.

Numer postu:#15  Postprzez paw123los » Pn 8:49, 21 lis 2011

Z tego co się orientowałem (i zamierzam też coś takiego zamontować u siebie) najlepiej kupić zestaw oryginalnych zamków i centralkę, okablować, a następnie podłączyć do centralki centralnego sterowanie otwieraniem z centralki alarmu.
paw123los
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): Wt 11:50, 11 paź 2011
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 41
Panda: 1.1

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości