Antena FM - wzmacniacz

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Antena FM - wzmacniacz

Numer postu:#1  Postprzez Deacon » Cz 7:26, 21 lip 2011

witam
mam takie pytanie do naszych forumowych elektronikow/elektrykow :)

kupilem sobie antene FM pletwe rekina i zamontowalem w miejsce starej oryginalnej. ori antena oporcz kabla antenowego ma osobny kabelek, ktorym zasilany jest wbudowany w antene wzmacniacz.
nowa antena rowniez ma wbudowany wzmacniacz (podobno) jednak jego zasilanie realizowane jest poprzez kabel antenowy.
jednak, skoro ori antena ma osobny kabel do zasilania to pewnie w kablu antenowym nie idze zaden prad wiec wzmacniacz w nowej antenie nie dziala.
dobrze kombinuje?
skoro tak, to czy wystarczy jak kupie separator antenowy, np taki:
http://allegro.pl/separator-antena-wzma ... 13717.html

problem jest jeszcze z tym, ze ori wtyki anteny to nie din ani iso tylko jakies takie dziwne. fakra?

pzdr
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#2  Postprzez rukh » Cz 11:21, 21 lip 2011

nie kupuj tego
a czemu ?
właśnie przeszedłem przez gehennę ze swoim radyjkiem sprawdziłem antenę (ze wzmacniaczem) połączenia, radio na innej antenie. W końcu pojechałem do szwagra elektronika on wyją kabel antenowy wziął kawałek kabelka jakieś 50 cm i radio ożyło O_O wytłumaczył mi to tym że w naszych samochodach anteny ze wzmacniaczami są najlepsze ..... ale jak samochód stoi bo jak jedzie to już nie podyktowane jest to tym że mimo ekranowania tego kabla (antena - radio jest za dużo) ja właśnie zabieram się za zmiany w kabelku anteny chcę obciąć kabel kupić wtyczkę i pociągnąć tylko jak najkrótszy jeden przewód antena- radio
Ostatnio edytowano Cz 12:49, 21 lip 2011 przez rukh, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
i hear voices in my head but they speak russian
rukh
Svejkova Gospoda
Avatar użytkownika
 
Posty: 979
Dołączył(a): Cz 15:33, 17 lut 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 48
Panda: Actual 1.1
Imię: Sławek

Re: Antena FM - wzmacniacz

Numer postu:#3  Postprzez w5minut_pl » Cz 11:23, 21 lip 2011

Deacon napisał(a):dobrze kombinuje

Żle, bo antena może być zasilana po tym samym kabelku, i jak sądzę ktoś kto ją liczył przewidział już tam odpowiedni filtr co by się sygnał z zasilaniem nie pokłóciły :mrgreen:
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#4  Postprzez Deacon » Cz 17:50, 21 lip 2011

no dobra ale skoro w pandzie jest osobny kabel do zasilania to pewnie antenowym prad nie idzie. czy jednak idzie?

antene zmienilem bo mam bardzo niski garaz i ori antena haczyla mi o podniesione drzwi.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#5  Postprzez w5minut_pl » Cz 21:24, 21 lip 2011

Deacon napisał(a):no dobra ale skoro w pandzie jest osobny kabel do zasilania to pewnie antenowym prad nie idzie. czy jednak idzie?

antene zmienilem bo mam bardzo niski garaz i ori antena haczyla mi o podniesione drzwi.

Jeśli był osobny przewód to układ był właśnie nim zasilany. Był ale ten poprzedni, a ten który kupiłeś teraz to całkiem inna konstukcja.
Nie zmienia to też faktu że taki układ zasilić można również przewodem sygnałowym.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#6  Postprzez Deacon » Pt 1:00, 22 lip 2011

no ok rozumiem. pytanie tylko czy w oryginalnej instalacji w pandzie, kablem antenowym tez idzie zasialnie. moim zdaniem, skoro jest osobny kabel to nie. ale chce sie upewnic.

edit: pomierzylem miernikiem wtyk antenowy w radiu i nie podaje napiecia wiec jednak potrzebny jest separator.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#7  Postprzez sabath21 » Pt 12:04, 22 lip 2011

Panowie a u mnie bardzo słabo ściaga antena. Możliwe, że ktoś nie podłączył wzmacniacza? Gdzie powinien być podłączony przewód od wzmacniacza antenowego? Z tego co widze to chyba mam ori antene choć też nie jestem pewny bo moja panda to full bida edyszyn i ktoś robił samoróbke z instalacją radiową.
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Numer postu:#8  Postprzez Deacon » Pt 13:43, 22 lip 2011

oryginalnie wtyczka do kabelka od wzmacniazca jest pod podsufitka z tylu kolo anteny.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#9  Postprzez rukh » Pt 14:38, 22 lip 2011

michal bede jutro na spocie to pogadamy moze po naszej rozmowie cos ci sie wyjasni hehe
Obrazek
i hear voices in my head but they speak russian
rukh
Svejkova Gospoda
Avatar użytkownika
 
Posty: 979
Dołączył(a): Cz 15:33, 17 lut 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 48
Panda: Actual 1.1
Imię: Sławek

Numer postu:#10  Postprzez sabath21 » Pt 14:43, 22 lip 2011

Deacon napisał(a):oryginalnie wtyczka do kabelka od wzmacniazca jest pod podsufitka z tylu kolo anteny.


A w wersji bida też jest? Wtyczka jest w ogóle podłączona do zasilania?
sabath21
Stały bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 272
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Kielce
Wiek: 37
Panda: 1.1 Actual 150hp

Numer postu:#11  Postprzez rukh » Pt 15:48, 22 lip 2011

2xnie
nie ma i nie jest podłączona
zreszta jak pisałem wyżej ale być może deacon nie doczytał kabelek z anteny do radia jest pewno za długi , a po drugie kabelek z anteny mimo ekranu w połączeniu z naszym samochodem i nie tylko naszym generuje zakłócenia mimo że tak być nie powinno. Ostatni rzecz kabelek powinien w wersji fabryka byc podpięty pod kostkę iso radio (+12V) zresztą ja mimo braku instalacji ori ma podpięty kabelek tak samo dokłądnie pod czerwony kabelek do kostki.

PS Deacon a na starej antenie było ok ?
Obrazek
i hear voices in my head but they speak russian
rukh
Svejkova Gospoda
Avatar użytkownika
 
Posty: 979
Dołączył(a): Cz 15:33, 17 lut 2011
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 48
Panda: Actual 1.1
Imię: Sławek

Numer postu:#12  Postprzez Deacon » Pt 17:30, 22 lip 2011

jak masz wersje bida bez instalacji radiowej to kabelka od wzmacniacza tez nie bedzie.

ja mam instalke ori i na starej ori antenie wszystko bylo ok, bo wzmacniacz w niej byl zasialny dodatkowym kabelkiem. kabel antenowy tez zostawilem ori, zmienilem tylko antene.
po prostu wzmacniacz w tej nowej antenie nie jest zasilany i antena tlumi sygnal, zamiast go wzmacniac.
po weekendzie przyjdzie mi separator to powinno wszystko dzialac. u mnie w miescie w zadnym elektronicznym nie mieli separatora tylko wzmacniacze (zreszta nie wiedzieli nawet co to separator). a koles w sklepie car-audio wciskal mi, ze separator a wzmacniacz to to samo :facepalm:
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#13  Postprzez w5minut_pl » Wt 15:03, 26 lip 2011

Deacon napisał(a):pomierzylem miernikiem wtyk antenowy w radiu i nie podaje napiecia wiec jednak potrzebny jest separator.


A czy przypadkiem do tej nowej antenki nie dołożono instrukcji jej montażu. Czasem są do pobrania ze strony producenta.
Złe zasilenie wzmacniacza antenowego może w rezultacie doprowadzić do sytuacji gdzie ta nowa będzie miała mniejszą sprawność albo wprowadzała jakieś zakłócenia.
w5minut_pl
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 195
Dołączył(a): So 18:36, 12 mar 2011
Lokalizacja: Łódź
Panda: 1,1 razy 2
Imię: Andrzej

Numer postu:#14  Postprzez Deacon » Wt 17:15, 26 lip 2011

hej
do anteny nie bylo kompletnie nic oprocz: wykrec stara, wkrec nowa, podepnij przewod i dziala.
dzisiaj doszedl separator, podlaczylem, po zyle antenowej idzie teraz 12V ale odbior dalej kijowy. ciut lepszy niz bez ale dalej lipa.
zaczynam sie zastanawiac czy ta antena ma wogole jakis wzmacniacz, napisalem do producenta i czekam.
jak rozebralem antenke to to jest plytka, jakies dwa male elementy SMD i to wszystko.
Deacon
Admin na emeryturze
 
Posty: 5199
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Radzionków
Wiek: 43
Panda: Ford Fiesta Mk7 1.6 Motorsport
Imię: Michał

Numer postu:#15  Postprzez ma16 » Wt 17:20, 26 lip 2011

sprawdz jedna rzecz czy odbior masz taki sam na włączonych światłach ledowych jak i z wyłączonymi ? niestety mi ledy zakłócają bardzo odbiór w radiu...
ma16
Klubowicz na emeryturze
Avatar użytkownika
 
Posty: 1150
Dołączył(a): So 12:38, 25 gru 2010
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 33
Panda: 1,1 2003 - SOLD :(
Imię: Marek

Następna strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron