Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#16  Postprzez Kiki » So 17:14, 14 wrz 2013

Podepnę się pod ten temat bo problem mam bardzo zbliżony. Też posiadałem w pandzie fabryczny centralny z kluczyka. Dokupiłem centralkę z pilotami i silniczek do kasety zamka. Nie ingerowałem w instalację oryginalną centralnego. Wymontowałem kasete (zamek był w pozycji otwartej). Włożyłem silniczek a dwa przewody z niego wyprowadzone podłączyłem do mojej nowej centralki do kabelkow odpowiadających za zamykanie i otwieranie. Po zaprogramowaniu pilotów, otwieranie drzwi pilotami działa ok za każdym razem, natomiast zamykanie nie do końca tzn zamyka drzwi jakby do połowy, wszystkie zamki odzywają się ale nie zamykają. Czasami zamknie poprawnie ale otworzy po 2sekunach sam. A czasami zamknie poprawnie i trzyma... także pełna loteria... Co ciekawe spieprzyło się też zamykanie i otwieranie z kluczyka. Nie za każdym razem chce zamknąć i otworzyć, trzeba kilka razy próbować...
Jakbym miał obstawiać to coś nie tak z pozycją zamka było przy wkładaniu silniczka ale na 100% był otwarty. Być może trzeba go o jeden ząb lub dwa przestawić w kierunku zamknięcia? Może zębatka nie zaskakuje do konca i dlatego nie udaje sie zamknąc zamka za każdym razem?
Z drugiej strony dziwi mnie troche że krancówki zamka nie są w żadem sposób połączone z centralką bo przy zaknieciu auta ręcznie nie wie że auto jest zamkniete... ale montowałem na podstawie instrukcji http://wrzucacz.pl/file/8211379171157/centralny_zamek_pilot-1.pdf
a tam napisane jest żeby nie podłaczać instalacji centralnego do nowej centralki.
Może ktoś coś doradzić ? Drzwi już złożyłem bo mi sie spieszyło.
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#17  Postprzez matyja » N 0:08, 15 wrz 2013

1. podłącz siłownik zamka LP do Body - są na forum schematy, więc nie będę ich ponownie wrzucał
2. sterownik do centralnego z pilota podepnij zgodnie z tą instrukcją: viewtopic.php?p=59727#p59727
czyli sygnał otwierania [masa] dajesz na PIN 13 złącza PV niebieskie, a sygnał zamykania [masa] dajesz PIN 12 złącza PV niebieskie
Ostatnio edytowano N 19:29, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#18  Postprzez Kiki » N 10:51, 15 wrz 2013

U mnie problemem nie jest podłączenie elektryczne a mechaniczne bo jak pisałem, problem wystepuje tez przy otwieraniu i zamykaniu kluczykiem także nic tutaj elektryka nie ma do rzeczy.
Jakbyś mi mógł napisać w ktorym temacie jest opisane podłączenie siłownika LP drzwi do body to bede bardzo wdzięczny bo przelecialem kilka tematow o centralnym po kilka stron i nie znalazłem tego schematu.
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#19  Postprzez matyja » N 11:49, 15 wrz 2013

a ja Ci powiem, że problem jest czysto elektryczny, bo wbrew pozorom, w Pandzie centralny zamek jest elektryczny i wszystkim steruje Body
chyba, że za mało albo za bardzo włożyłeś silniczek zamka do kasety...

w każdym bądź razie, ja bym to podłączył [i tak też zrobiłem], tak, jak Ci wyżej napisałem... przez co jest podłączone, jak fabryka dała, a co za tym idzie, jest możliwe wysterowanie wszystkich silników przez Body (działa m.in. funkcja autoclose), czego nie ma w podłączeniu podanym przez Ciebie

co do opisu, to tutaj masz schemat elektryczny: viewtopic.php?p=79867#p79867
w ogóle jest tam to dosyć dokładnie opisane

co do schematu jeszcze, to kaseta zamka od strony kierowcy jest na samym dole po lewej stronie (element N50)
piny silniczka to 1 i 4, które idą na piny 7 i 9 wtyczki M w Body
zalecam podpięcie przez dodatkowy wtyk D30, który znajduje się pod tą plastykową obudową przy słupku, przy podłodze - prościej będzie później ewentualnie demontować np. drzwi
Ostatnio edytowano N 19:28, 13 wrz 2015 przez Romix13, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Poprawiono link.
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#20  Postprzez pando_lino » Pn 22:55, 07 paź 2013

Hej.
Podejrzewam że składając kasetę uwaliłeś czujnik otwarcia drzwi.
Co do podłączenia siłownika i sterownika na pilota to ja nie ingerowałem w oryginalna instalację.
Założyłem silnik w kasecie, przepuściłem przez drzwi kable i sterownik podpiąłem właśnie do tego silniczka.
Wszystko działa miodzio.
pando_lino
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn 19:27, 07 paź 2013
Lokalizacja: podkarpackie
Panda: 1,2
Imię: Slawek

Re: Problem z nowozałożonym sterownikiem do centralnego.

Numer postu:#21  Postprzez Kiki » N 22:41, 27 paź 2013

Eeee jakbym coś uszkodził to by nie działało w 8 przypadkach na 10. Zresztą temat nieaktualny, centralny działa już ok.
Kiki
Bywalec
Avatar użytkownika
 
Posty: 148
Dołączył(a): N 16:50, 03 lip 2011
Lokalizacja: Gliwice-Zabrze-Żernica
Wiek: 36
Panda: 1.1
Imię: Tomek

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron