zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Brak prądu, nie świeci lampa, potrzebny schemat...

Moderatorzy: Majkel_B, Pols

zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Numer postu:#1  Postprzez Kamillo » Wt 23:46, 27 sie 2013

Witam !

ori radio CD Blaupunkta w naszej Pandzie przestało czytać płyty - po wsunięciu płyty wydaje z siebie taki dziwny pisk o dość wysokiej częstotliwości, mieli coś, mieli i wreszcze wyskakuje komunikat CD error (chyba tak, jeśli nic nie pokręciłem...) Nie mam pojęcia czy warto je naprawiać... więc zaświtał mi w głowie pomysł, by je wyciągnąć i zainstalować ori Blaupunkta z mp3 - o, np. takiego: http://allegro.pl/radio-oryginalne-duze ... 87021.html
dodam, że mam sterowanie radiem z kierownicy... ale to chyba niczego nie zmiania, prawda?

Czy taki przeszczep się uda? czy auto rozpozna to radio? i co z kartą kodów... pewnie musiałbym takową dostać od sprzedawca, czy tak? a w przypadku braku karty zwrócić się do ASO o nadanie takiego kodu (jakoś z numery fabrycznego radia to chyba wynika) i zapłacić ... ok 100 zł ??? czy więcej?

Ewentualnie - czy ktoś miał coś takiego ze swoim radiem i co to może być? + przybliżony koszt ewentualnej naprawy...

pomoc mile widziana :D
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Numer postu:#2  Postprzez JaceK » Śr 0:05, 28 sie 2013

Przykład z Novego Bravo od teścia. Radio bez mp3 wymienione na takie z mp3. Po podłączeniu pyta o CODE i jak mamy to wpisujemy i bangla.

Gorzej jak nie mamy CODE to nie wiem jak w ASO czy nam tak sobie je udostępni...

Najlepiej jak sprzedawca posiada radyjko z kartą kodową oryginalną i wtedy jest OK
PCP
JaceK
Klubowicz
Avatar użytkownika
 
Posty: 1969
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 42
Panda: 1.2 Dynamic Full Opcja
Imię: Jacek

Re: zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Numer postu:#3  Postprzez matyja » Śr 0:12, 28 sie 2013

kodem się nie przejmuj - wygeneruję Ci go na podstawie numeru seryjnego, a jak nie będzie pasował, to na w Internecie na pewnym forum pomogą

radio musisz podpiąć pod linię CAN w samochodzie, a następnie wykonać osiowanie, chyba, że kupisz grzebane radyjko i będzie ono odblokowane, wtedy poza włożeniem, nie musisz nic robić... ja preferowałbym takie nieruszane radyjko, tym bardziej, że raczej na pewno masz całą instalację podprowadzoną i nie będziesz musiał wykonywać żadnych modyfikacji, czy doróbek :)

o wadach i zaletach odblokowanego radia było już na forum omawiane wielokrotnie :P
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz

Re: zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Numer postu:#4  Postprzez Kamillo » Pt 21:33, 30 sie 2013

czyli skoro mam fabryczną instalację (6 głośników + fabryczny subwoofer + farbyczne radio CD 2 DIN) to po przekładce na fabryczne radio 2 DIN z mp3 będzie wszystko OK. co najwyżej problemem może okazać się brak kodu...

a tego radia co mam nie warto reanimować?
Kamillo
Instruktor
Avatar użytkownika
 
Posty: 1078
Dołączył(a): So 21:56, 29 paź 2011
Lokalizacja: Pruszków (WPR)
Wiek: 44
Panda: Seat Ibiza V (KJ)
Imię: Kamil

Re: zamiana radia 2DIN z CD na mp3

Numer postu:#5  Postprzez matyja » So 16:19, 31 sie 2013

radyjko zawsze można spróbować naprawić - otworzyć i zobaczyć, co tam może nie działać

co do radia, to tak, jak pisałem - będzie działać... przecież to Twoje fabryczne radio też ma CAN'a... :P
moja Panda ==> KLIK
moja 307'mka ==> KLIK
moja SV'ka ==> KLIK
matyja
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 856
Dołączył(a): So 17:54, 31 mar 2012
Lokalizacja: Krzeszowice/Kraków
Panda: 1.1 Actual 2003r. + LPG BRC Sequent 24
Imię: Mateusz


Powrót do Elektryka - problemy techniczne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości