Wymiana oleju i pierwsza naprawa gwarancyjna.

Tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym.

Moderatorzy: Majkel_B, Camcioo

Wymiana oleju i pierwsza naprawa gwarancyjna.

Numer postu:#1  Postprzez Kardan » Pn 11:04, 14 mar 2011

Przejechałem Pandką już 10 tys.km, zatem nie zaszkodzi wymiana oleju.Olej wymieniony z filtrem,na drugi dzień sprawdzam poziom oleju ( jest ok) patrzę na płyn chłodniczy i widzę że jest go trochę za mało - było zawsze do napisu MAX a teraz jakieś 3mm mniej.Przeprowadziłem dokładne oględziny silnika pod kątem ewentualnych wycieków i znalazłem.Puściła złączka od dolnego przewodu nagrzewnicy od strony silnika.Jestem już umówiony na naprawę.Szkoda że nie zobaczyłem tego przed wymianą oleju, załatwiłbym sprawę od ręki.No trudno zrobię sobie wycieczkę do serwisu.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Numer postu:#2  Postprzez Kardan » N 18:14, 17 kwi 2011

W jednym z tematów pochwaliłem Fiaty za niezłą jakość i doniesienia że to takie awaryjne wozy uznałem za miejską legendę.Jednak moja Panda chce koniecznie równać w dół.Dzisiaj sobie obejrzałem autko od spodu (silnik) i co zobaczyłem : zachlapaną olejem półośkę , olej na nią leci na moje oko z wybieraka,następnie spore zapocenie na łączeniu silnika ze skrzynią biegów.Wóz ma dopiero 12000 km i to zdecydowanie za mało na takie dąsy.Może powinienem go katować,żyłować i zamykać szafę, bo jak na razie to delikatne traktowanie auta,wymiana oleju wcześniej niż trzeba nie odpłaca bezawaryjnością.Chyba po upływie gwarancji pożegnamy się z tym samochodem.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Numer postu:#3  Postprzez Kardan » Cz 11:58, 28 kwi 2011

Jednak udało się znależć porozumienie pomiędzy mną a Pandzią.Byłem w serwisie i plan działania jest taki : pocenie w okolicach wybieraka to ślad oleju z odpowietrzenia skrzyni,pocenie na połączeniu silnika i skrzyni nie da się ukryć że jest,niemniej zostawiamy sprawę do przeglądu.Co ciekawe plama wogóle się nie zwiększa nawet wygląda na starą (przykurzona).W poprzedniej pandzie miałem wyciek z simmeringu na wale i tam po przejechaniu 50 km na oczyszczonym miejscu już był olej.Tak czy owak trzeba to będzie załatwić.
Ogólnie nie jest żle.A będzie jeszcze lepiej :D
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Numer postu:#4  Postprzez Wiesław90 » Cz 13:41, 28 kwi 2011

Widzę że kolega bloga pisze :D
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)

Numer postu:#5  Postprzez Kardan » Cz 14:58, 28 kwi 2011

Nie, żadnego bloga nie zamierzam pisać, ot takie sobie przemyślenia.
Temat uważam za zamknięty.
Kardan
Bywalec
 
Posty: 130
Dołączył(a): N 9:23, 27 lut 2011
Wiek: 50
Imię: ---

Numer postu:#6  Postprzez Wiesław90 » Cz 18:10, 28 kwi 2011

Twój temat i jest w dziale luźne tematy , więc możesz pisać :)
Jak ktoś ma w życiu pecha to i w bananie pestkę znajdzie. XD
Wiesław90
Wymiatacz
Avatar użytkownika
 
Posty: 822
Dołączył(a): So 18:29, 23 paź 2010
Lokalizacja: Nakło Śl.
Wiek: 33
Panda: 1.1 =)


Powrót do Luźne tematy...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości